سخنی با مهندس ضرغامی

سلام جناب ضرغامی

عرض تشکر و خسته نباشید دارم و قدردانی از پیشرفت های چشمگیر سازمان صدا و سیما در
بخش های فنی و خبری.

البته از حق نگذریم سهم بی بی سی فارسی در ارتقای بخش خبری صدا و سیمای ما اگر بیشتر از شما نباشد کمتر نیست. پس همینجا لازم میدانم از مدیران بنگاه خبری بی بی سی به ویژه مارک تامسون مدیر کل این موسسه برای تاسیس بخش فارسی و صادق صبا برای طراحی و مدیریت مناسبش بر این بخش تشکر و قدردانی کنم.

بنده تا به حال مستقیما خطاب به شما چیزی نگفته و ننوشته ام. نه اینکه انتقادی نداشته ام، نه! اما خب اولا احترام حکم حضرت آقا و تمدید دوباره ایشان بر حکم شما را داشتم.

و ثانیا گفته ها و شنیده هایی که حاکی از مظلومیت شما در سازمان عریض و طویل صدا و سیما و تنهایی تان بود، مانع از انتقاد مستقیم به شما میشد.

اما خب.. روند کسب امتیازات منفی سازمان ، حکم شما را در مقابل حکم انتصاب ما به عنوان دیده بان انقلاب قرار میدهد.

گفتم بخش فنی و خبری چون از بخش های دیگر صحبت نکنیم برای شما بهتر است. سریال هایی
(همچون تاثریا) که روز به روز دارند با اعصاب مردم بیشتر بازی میکنند. و یا (مانند ساختمان پزشکان) به دنبال قبح زدایی از خطوط قرمز فرهنگ ما هستند..

یا مثلا در طول عمر انقلاب یک برنامه زنده از جنس مردم با مردم درباره مشکلاتِ غیر مادیِ روزِ مردم صحبت میکرد.. جایش را داد به سین مثل سریال که آخر شبی مردم برای رفع خستگی شان شوخی کردن آقا و خانم مجری را تماشا کنند..

یا برنامه های شب عیدتان که اهمیت محض مقبولیت باعث شده بود هر لحظه منتظر یک اقدام جنجالی و هنجارشکن دیگر باشیم. میشود پیش بینی کرد مجری شبکه سه برای شب عید سال آینده سیاوش اردلان باشد و مهمانانش هم لابد لیدی گاگا و ویل اسمیت!

جناب آقای ضرغامی!

فقط جستار کوچکی درمجموعه فرمایشات رهبر انقلاب ، میزان تاکید و تکرار ایشان را بر ضروری نبودن و بلکه مضر بودن تبلیغات تجاری در تلویزیون ، میتواند به شما گوشزد کند. که از آخرین دفعه تکرار آن زیاد نمیگذرد.. (سخنرانی ایشان در مشهد.)

هنوز یادمان نرفته پافشاری و اصرار شما بر تبلیغ نستله! یا مثلا الان که روزی ۵۰ بار فقط یکی از برندهای کره ای دارد تبلیغ میشود حستان چیست؟ احترام به سخنان آقا یعنی پخش چندباره پیام ایشان راجع به حمایت از تولید ملی؟ یا نوشتن یک جمله ایشان زیر لوگوی هر شبکه به مدت ۱۳ روز؟
اینها که خرجی برایتان ندارد! اگر از پول تبلیغات محصولات خارجی صرف نظر کردید آن وقت حساب است! پس کی قرار است شما پای حمایت از انقلاب هزینه بدهید و امتحان شوید؟

بگذریم..

از بحرین چه خبر؟ در اوضاعی که تمام شبکه های جهان و منطقه اخبار بحرین را بایکوت کرده اند و دوربین و خبرنگار العالم غیر قابل فعالیت هستند.. راهکاری بهتر از “شهروند خبرنگار” دارید؟ اینکه هر نفر که یک موبایل دوربین دار دارد ،خبرنگار شما باشد بد است؟

یعنی دقیقا کاری که دشمن با “یوتیوب” در فتنه انجام میداد.. میشود بگویید شما برای این منظور چه اقدام شایسته ای انجام دادید؟ همه دادتان این است که مجلس حق صوت و تصویر از آسمان تا زیر دریای جمهوری اسلامی را به من داده؟ فکر نمیکنید برای “من رئیسم من رئیسم” یک مقدار پیر شده اید؟

. وظیفه شما در این مواقع جز حمایت است؟

مهندس! شما که بین اپوزیسیون داخلی و خارجی اندک وجهه ای ندارید.. به فکر آبرویتان بین حزب الله هم نیستید؟

یا مثلا بهتر نیست به جای اکتفا به پخش حداقل اخبار از حریفان آینده تان در انتخابات.. به فکر خودتان باشید؟

حواستان به انحرافات مجموعه تان هست؟

میشود همانطور که بعد ازآخرین قسمت سریال های پر مخاطبتان جشن تقدیر و بزرگداشت برگزار میکنید.. برنامه های بی محتوا و بعضا منحرفتان را هم معرفی و بعضا تنبیه بفرمایید؟

امیدوارم بگذارند به گوشتان برسد..

……………….

پ.ن : کسی از سریال مسیر انحرافی چیزی فهمید؟.. اگه فهمیدید به ما هم بگید..

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. Avatar مریم گفت:

    حکم بعدی نزدیک است و دوباره ۸سال!!!وقتی هستند نمی توانی حرف بزنی! وقتی رفتند نمی توانی حرف بزنی !وقتی نیامده اند هم که پیشداوری است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *